Кошик
154 відгуків
НовинкиФитотаблетки
Интернет-магазин фитопродуктов

Цікаве про вітаміни

Цікаве про вітаміни

Однією з основних складових міцного здоров'я і прекрасного самопочуття є своєчасне і повноцінне надходження в організм вітамінів, макро - і мікроелементів.

З самого дитинства нам відомо, що всі вітаміни містяться в овочах, ягодах і фруктах, м'ясі та рибі, молочних продуктах. І дійсно, раніше чоловік отримував всі необхідні вітаміни тільки з перерахованих продуктів, і навіть не мав уявлення про термін – «вітаміни, синтезовані хімічним шляхом». На жаль, в сучасному світі в продуктах харчування кількість вітамінів, макро - і мікроелементів різко скоротилося. Це пов'язано з негативними екологічними змінами, розвитком хімічної промисловості, з несумлінним підходом багатьох виробників до виробництва продуктів харчування. Наприклад, на птахофермах, для прискорення росту птахів до складу корми вводять хімічні інгредієнти і гормони. Таке м'ясо, не те, що не корисно, а навіть дуже шкідливо. Таким м'ясом забороняють годувати дітей, оскільки воно викликає алергію. А виробники овочів і фруктів, удобрюють свої угіддя хімічними добривами, які в подальшому благополучно відкладаються безпосередньо в овочах і фруктах. Плюс до всього, для того, щоб вони збереглися як можна довше і мали товарний вигляд, їх обробляють спеціальними засобами, які користь для споживача ніякої не несуть, а навіть навпаки, тільки шкоду. І це ми не зачіпаємо тему генномодифікованих продуктів, яких на полицях наших магазинів стає все більше і більше.

Багато хто задасть питання: «Невже в наших продуктах повністю відсутні вітаміни?». Ні, не повністю. Але порівняно з вмістом вітамінів у продуктах років 50 тому, набагато і набагато менше, при цьому потреба людини в них залишилася колишньою. Наприклад, щоб отримати добову норму вітамінів групи В необхідно з'їсти томатів 8 кг або печінки яловичої близько 1 кг; щоб одержати добову норму вітаміну D – необхідно з'їсти 6 кг риби. І така ситуація складається з кожним вітаміном.

Дієтологи підрахували, що для отримання добової норми всіх необхідних вітамінів, людині необхідно з'їсти таку кількість продуктів, яка буде становити не менше 5000-6000 ккал. Природно, вживаючи їжу з такою енергоємністю людина почне відчувати проблеми з травленням і набирати вагу.

Так само не варто забувати, що при будь-якій термічній обробці більшість вітамінів гине; при палінні, вживанні алкоголю, кави, антибіотиків вітаміни в організмі руйнуються і гірше засвоюються.

Для вирішення проблеми нестачі вітамінів, макро - і мікроелементів вчені розробили вітаміни, синтезовані хімічним шляхом і біологічно активні добавки. Але про все по порядку.

Для чого нашому організму потрібні вітаміни, і які вони бувають?

Вітаміни - життєво важлива складова для нашого здоров'я. Вони необхідні для нормального функціонування організму. Нестача вітамінів веде до широкого спектру проблем серцево-судинних, ендокринних, обмінних, онкологічних та інших захворювань, а також передчасного старіння.

Всього відомо близько 20 видів вітамінів. Залежно від фізичних властивостей вітаміни поділяються па дві групи:

1. Водорозчинні: В1, В2, В3, В6, В8, Вс, В12, В15,С, Р, РР, H1, H2.

2. Жиророзчинні: A, D, E, К, U, F.

Що таке синтетичні вітаміни, і чи є від них користь?

Синтетичні вітаміни -це ті вітаміни, про користь яких дотепер йдуть суперечки. Для здорового способу життя організм повинен регулярно поповнюватися поживними речовинами, які так йому необхідними. А прийняті вітаміни повинні гарантувати, що організм отримає їх необхідну норму.

Вся проблема в тому, що багато вітаміни і мінерали вироблені хімічним шляхом і не надходять спочатку з натуральних джерел. Вони створені для імітації дій натуральних вітамінів, які містяться в рослинах, а не синтезуються в пробірці.

Багато синтетичні вітаміни не володіють властивостями, властивими природним вітамінів, так як вони є "ізольованими", тобто вітамінами, які не завжди можуть бути засвоєні організмом.

Такі вітаміни надходять в поєднанні з іншими вітамінами, ферментами і мінералами, контролюючими процес розпізнавання і засвоєння. Вони накопичуються, або виводяться. Синтетичні вітаміни також позбавлені необхідних мікроелементів, тому вони повинні використовувати мінерали з власних запасів організму, що може призвести до гострої нестачі.

Для заповнення вітамінів в організмі ми звикли вживати мультивітамінні комплекси, що складаються з вітамінів синтезованих хімічним шляхом, які продаються в будь-якій аптеці. За статистичними даними, такі вітаміни становлять понад 95% усіх вироблених вітамінів. Та варто звернути увагу, що ці вітаміни коштують дорого, а як виявляється, користь для організму ніяку не несуть. І це факт.

Що таке вітаміни?

Слово «натуральні» вже має на увазі під собою, що дані вітаміни складаються лише з природних компонентів. І це дійсно так, для виробництва натуральних вітамінів використовують сировину тільки рослинного і тваринного походження. І зауважте, абсолютно ніякої хімії.

Наш організм сам по собі унікальний витвір природи, і тому, він сприймає тільки ті вітаміни, макро - і мікроелементи, джерелом яких є тільки природні компоненти. А синтезовані вітаміни хімічним шляхом організм сприймає як щось стороннє, не засвоює їх і як шкідливі компоненти виводить з сечею.

Тому вченими були розроблені біологічно активні добавки, завдяки яким вдалося вирішити проблему задоволення організму у необхідних добових норми вітамінів, макро - і мікроелементів, і що не мало важливо, ці вітаміни легко засвоюються, і приносять тільки користь для здоров'я людини.

Де містяться натуральні вітаміни?

Наприклад, 1 чайна ложка масла зародків пшениці, масла льону, масла вівса, олії розторопші, олії гарбуза, масла волоського, кедрового і мигдалевого горіха або будь-якого фітобальзаму з асортименту компанії «Новий час» дозволить повністю задовольнити добову потребу організму у жиророзчинних вітамінах.

Добову норму водорозчинних вітамінів можна легко отримати завдяки фіточаю, або зародкам пшениці з різними добавками. Не варто забувати про такий продукт, як Солод житній, який містить в собі повністю всю групу вітамінів В, а так само жиророзчинний вітамін Е. Фитотаблетки і клітковини теж містять у собі водорозчинні вітаміни.

Крім того, всі вище перераховані групи товарів містять не тільки вітаміни, а ще макро - і мікроелементи, такі як: натрій, калій, мідь, цинк, фосфор, марганець, залізо, магній, бор, йод, кобальт та ін

Так само всі ці продукти сприятливо впливають на здоров'я. Кожен з них володіє певними лікувальними властивостями, завдяки яким значно поліпшується стан всього організму, посилюється імунітет, і незаперечний той факт, що багато людей позбавляються від хвороб, якими страждали тривалий час.

Зараз йде зима. У цей період у кожного буде відчуватися гостра нестача вітамінів. Звичайно ж, ми постараємося їх заповнити. Але перш ніж вибрати вітаміни, гарненько подумайте, наскільки для вас цінне ваше здоров'я, і зробіть правильний вибір.

Інші статті